KRUSZARKI WALCOWE DO WĘGLA I ŻUŻLA - DVZ I DVR

   Przeznaczone głównie do mielenia i kruszenia żużla, węgla, miału, materiałów z kotłów w elektrowniach i ciepłowniach. Kruszarki DVZ i DVR są instalowane bezpośrednio na przenośnik żużla pod kotłem. Konstrukcja kruszarek może być dostosowana dla procesu mokrego i suchego przechowywania żużla. Kruszarki DVZ i DVR mogą pracować w wilgotnym i zakurzonym środowisku. Kruszarki DVZ to walcowe zębate kruszarki do pierwotnego kruszenia żużlu z wielkością materiału wyjściowego do 30 mm. Kruszarki DVR posiadają gładkie lub rowkowane walce dla końcowego produktu do 5 mm.


Do największych zalet kruszarek walcowych DVZ i DVR należą:

 • wysoka niezawodność eksploatacyjna
 • niskie koszty na eksploatację i konserwację
 • łatwa obsługa
 • długa żywotność głównych części kruszących

  Zdjęcie prezentuje : kruszarka walocowa do węgla Kruszarki do węgla Walce kruszarki walcowej są odporne na ścieranie

  Kruszarki walcowe do węgla, żużla miału.Kruszarki walcowe powszechnie stosowane są w cieplowniach i elektrowniach. Kruszarka walcowa - stosowana do kruszenia węgla lub żużla

  Tabela z parametrami kruszarki walcowej


  Kruszarka walcowa - trzy typy walców do kruszenia materiału
  Opis działania

  W zależności od wielkości ziarna wejściowego i wyjściowego materiał jest dostarczany pomiędzy obracające się walce , lub walce z grzebieniami kruszącymi. Kruszarki DVZ włącznie z napędem są umiejscowione na ruchomym podwoziu. Główne części są łatwo dostępne, co umożliwia prostą instalację i demontaż. Kruszarka jest zabezpieczona elektrycznie przeciwko nadmiernemu obciążeniu po przedostaniu się materiału, którego nie da się pokruszyć. Wykonujemy również kruszarki w wersji EX.

  Otwarta komora kruszarki walcowej


     Kruszarka walcowa realizacja : Elektrownia Skawina Polska

  Parametry jakości i niezawodności wszystkich kruszarek do węgla są zabezpieczane i nieustannie ulepszane z wykorzystaniem techniki komputerowej /CAD/ i nowoczesnych metod obliczeniowych /FEM/ i testowych /CAD/.

  Kontakt: Kruszarki - Przesiewacze - Młyny