MŁYNY KULOWE - MŁYN KULOWY DO MATERIAŁÓW SYPKICH

         Młyny kulowe wytwarzane przez firmę PSP, znajdują zastosowanie podczas mielenia miękkich i suchych materiałów takich jak: kamień, dolomit, cement, rudy metali, zgary, wapno, ceramika, gips i kreda oraz innych surowców mineralnych. W ofercie posiadamy specjalne konstrukcje przeznaczone do mielenia węgla i miału, które umożliwiają uzyskanie pyłu węglowego o wysokich parametrach. Firma PSP Engineering stale udoskonala swoje konstrukcje tak aby były one bardziej ekonomiczne i wydajne w pracy.

Do podstawowych zalet młynów kulowych można zaliczyć :

- prosta konstrukcja
- niskie koszty elementów mielących
- urządzenia nie wymagają wielu czynności serwisowych
- duża niezawodność
- łatwa dostępność części zamiennych
- uniwersalność zastosowania
- duża wydajność i pojemność

Na zdjęciu młyn kulowy

Tabela - Parametry techniczne młynów kulowych

Dane techniczne młyna kulowego
Budowa młyna kulowego:
Zdjęcia obrazują części i budowę młyna kulowego Płaszcz młyna

         Segmentowe płyty są wygięte i spawane razem celem uzyskania zwartej konstrukcji. Długość komory mielenia dobierana jest w zależności od wydajności i typu mielonego materiału. Cała powierzchnia płaszcza młyna jest badana bez inwazyjnie, co gwarantuje wytrzymałość poszczególnych elementów.

Łożyskowanie młyna przemysłowego

         Łożyska w wykonaniu podpór segmentowych posiadają regulowany stopień osadzenia, zostały również wyposażone w hydrauliczno-dynamiczne smarowanie. Ich kształt jest idealnie dopasowany do pierścieni płaszcza młyna. Istnieje również możliwość wykonania łożyskowania tradycyjnego obrotowego.

Napęd młyna kulowego

         W zależności od wielkość młyna napęd realizowany jest przy pomocy jednego lub dwóch silników przyłączonych do skrzyni przekładniowej. Celem ułatwienia konserwacji zastosowano również napęd pomocniczy który umożliwia obrót bębna podczas przeprowadzania kontroli lub wykonywania napraw.         Zapraszamy do przesłania zapytania ofertowego, nasi technicy dobiorą młyn odpowiedni dla Państwa materiałów i wydajności.
Schemat zastosowania młyna Młyn kulowy podczas pracy Na obrazku przedstawiono młyny kulowe przeznaczone do mielenia węgla

W OFERCIE POSIADAMY RÓWNIEŻ : DYNAMICZNE SEPARATORY POWIETRZNE

Mały młyn do gipsu i węgla

Dla mniejszych wydajności mielenia polecamy młyny pionowe. Zdjęcie przedstawia młyn pionowy dostarczony do zakładu - Rigips PolskaKatalog młyny


Kontakt: Kruszarki - Przesiewacze - Młyny