Maszyna do recyklingu kabli BOBR - Maszyny do recyklingu kabli

       Pragniemy przedstawić Państwu uniwersalną maszynę do recyklingu kabli BOBR. Odizolowywacz do kabli przeznaczony jest do rozcinania kabli elektrycznych i energetycznych. Umożliwia to odzyskanie metali kolorowych takich jak miedź czy aluminium. Maszyna do recyklingu kabli daje możliwość nacinania izolacji z żył kabli o średnicy do 12 cm. Skórowarka do kabli posiada możliwość zgniatania drobnych żył drutowych o średnicy od 1 mm.

Maszyna do recyklingu kabli

       Oferowana Państwu maszyna od kilkudziesięciu lat jest stale udoskonalana tak aby można było maksymalnie łatwo przerabiać aktualnie dostępne typy kabli. Dzięki zastosowaniu opatentowanych rozwiązań i wysokiej jakości materiałów maszyny w Polsce eksploatowane są w trybie ciągłym od kilkunastu lat. Najlepiej o jakości naszych wyrobów świadczy fakt, iż maszyny typu Bobr powszechnie stosowane są w największych fabrykach kabli.

Maszyna do recyklingu kabli - rozcinanie kabli

Maszyny do recyklingu kabli Bobr umożliwiają rozcinanie następujących kabli: *

- rozcinanie izolacji kabli : gumy, ołowiu, serpentyny stalowej, plastiku, tworzywa i PVC.
- wyciąganie linki stalowej z skręconego oplotu aluminiowego ( linka energetyczna AL FE lub AFL) W zależności od liczby drutów stalowych ( jeden, trzy lub siedem) istnieje możliwość wyciągania odcinków o długości nawet do 20m.
- rozcinanie kabli w izolacji ołowiu
- skórowanie kabli o różnych średnicach i kształtach : kable okrągłe, płaskowniki, trójkątne, w formie koniczyny, owalu itp.
- wycinanie izolacji z kabli typu sektor, nawet jeżeli żyła jest skręcona w stosunku do swojej osi
- rozcinanie izolacji z kabli średniego i wysokiego napięcia o różnych rozmiarach,
- usunięcie izolacji z żył drutowych o średnicy druta od 1 mm,
- rozcinanie kabli typu feeder lub kable fiderowe GSM,
- recykling kabli z stalową linka nośną.

Recykling kabli energetycznych, linki alfe, wyciąganie drutu stalowego z oplotu aluminiowego
Recykling kabli energetycznych - wyciąganie jednego lub kilku drutów stalowych z oplotu aluminium linki AL-FE

      Urządzenia do recyklingu kabli zostały konstrukcyjnie dostosowane do ciężkich warunków panujących w punktach skupu złomu i firmach zajmujących się recyklingiem metali. Specjalne materiały z jakich wykonane są nasze maszyny umożliwiają długą bezproblemową eksploatację nawet z twardymi izolacjami lub serpentyną stalową.


Maszyna do korowania kabli - Korowarka do kabli


        Odizolowywacz do kabli może rozcinać kable o szerokim zakresie średnic do 12 cm - płynna regulacja ustawienia noża zapewnia możliwość recyklingu kabli o różnych średnicach. Korowarka do kabli wyposażona jest w obroty wsteczne, jak również wymagane zabezpieczenia. Maszyny posiadają certyfikat CE oraz rewizję elektryczną. Dzwignia zabezpieczająca, automatycznie wyłączy maszynę w przypadku gdy pracownik zostanie wciągnięty przez kabel. Dodatkową zaletą jest płynna regulacja poziomu zagłębiania noża w kablu ( niezależna regulacja noża dolnego i górnego) lub za pomocą korbki wzajemne przybliżenie noży. Umożliwia to kilkunastokrotne wydłużenie możliwości pracy na nożach. W maszynie został wbudowany system amortyzujący który automatycznie dostosowuje się do nierówności kabli.


Parametry techniczne maszyny :

    PARAMETRY    

BOBR

Ø kable (mm)

max 120

   Szybkość (m/min)   

28

Moc (kW)

1,5

Rozmiary (mm)

   900 x 700 x 1350   

Ciężar (kg)

115kable energetyczne wysokiego napięcia recykling
Przykład kabla przerabianego na maszynie Bobr - kabel średniego napięcia z twardym oplotem

         Bardzo ważną cechą maszyny jest regulacja bocznego położenia noży, która umożliwia wzajemne przestawienie pozycji nacinania. Skórowarka do kabli posiada wiele możliwości nacinania np. kable typu sektor najłatwiej nacinać jest za pomocą kół tarczowych które swoją ostrą krawędzią wycinają pasek izolacji. Dodatkowo koła te dostosowują się do kabli skręconych względem swojej osi. Regulowane prowadnice umożliwiają podawanie różnych średnic kabli. Specjalne noże mają zastosowanie do rozcinania cienkiej serpentyny stalowej występującej np. w kablach górniczych. Dzięki zamontowaniu zdzieraków do papieru i bawełny możliwe jest przerabianie kabli transformatorowych i płaskowników pokrytych bawełną.
Podstawowe cechy maszyny do recyklingu kabli BOBR :

Maszyna do odizolowywania kabli Bobr - recykling kabli
Maszyna do recyklingu kabli posiada wiele opcji pracy mi:

 • nacinanie jednym nożem z dołu
 • nacinanie dwoma nożami (góra-dół)
 • koła zgniatające (do żył drutowych od 2 mm)
 • nacinanie nożem tarczowym
 • koła nacinające do wycinania izolacji z grubych żył
 • symetryczne noże tarczowe
 • usuwanie drutu stalowego z linek energetycznych AL FE i AFL
 • usuwanie grubej izolacji z kabli energetycznych i kabli wysokiego napięcia
 • specjalne noże do rozcinania serpentyny stalowej w kablach
 • Odizolowywacz do kabli bobr Odizolowywacz do kabli umożliwia obustronne nacinanie kabli

  Maszyny do usuwania oplotu z kabli

           Wszystkie wymienione sposoby przerabiania kabli są niezależne , co daje możliwość przerabiania danego typu kabla na różne sposoby. Wszystkie urządzenia do recyklingu kabli posiadają wyłącznik bezpieczeństwa, zapewnia on możliwość szybkiego wyłączenia maszyny. Odizolowywacz do kabli posiada certyfikat CE, a jego konstrukcja dostosowana jest do jednoosobowej obsługi.

  Uwaga: Korowarka do kabli nie jest przeznaczona do przerabiania cienkich przewodów RTV, taśm komputerowych, wiązek samochodowych itp. Do przerobu tego typu cienkich przewodów konieczne jest zastosowanie granulatora kabli.
  Maszyna nie ma zastosowania do kabli zawierających asfalt lub smołę.

  Maszyna do recyklingu kabli Maszyna do recyklingu kabli Maszyna do rozcinania kabli Maszyna do rozcinania kabli

  Odizolowywacz do kabli  Rozcinanie kabla

  Skórowarka do kabli  Korowarka do kabli

  * W związku z tym, iż występuje szeroki zakres kabli przed dokonaniem zakupu zalecane jest wykonanie prób na Państwa kablach. Wybrane kable mogą być przerabiane, na Bobrze różnymi sposobami.

  MASZYNA DO ROZCINANIA IZOLACJI KABLI PK 60

  Korowarka do kabli PK60 jest małyn i łatwym w użytkowaniu urządzeniem do rozcinania typowych kabli - w szczególności z miękkich izolacji takich jak PVC lub guma. Maszyna PK60 przeznaczona jest do zastosowań przetwórczych o niewielkiej i średniej wydajności. Posiada zastosowanie do usuwania izolacji z kabli drutowych o średnicy maksymalnej do 60 mm. Maszyna zbudowana jest z dwóch podstawowych modułów, w pierwszej części dochodzi do rozcięcia izolacji kabla, natomiast w adapterze zgniatającym możliwy jest recykling żył drutowych poprzez ich zgniatanie. Maszyna posiada certyfikat CE oraz rewizję elektryczną.

  Odizolowywacz do kabli o średnicy do 60 mm PK 60

      PARAMETRY    

  PK60

  Ø kable (mm)

  max 60

     Szybkość (m/min)   

  16

  Moc (kW)

  0,75

  Rozmiary (mm)

     320 x 680 x 480   

  Ciężar (kg)

  35  PRZYKŁADOWE KABLE PRZERABIANE PRZEZ MASZYNĘ BOBR :
  www.recyklingmaszyny.pl Maszyny do recyklingu kabli, maszyny do usuwania izolacji z kabli