Czy wiesz że:

Wymienniki ciepła znajdują coraz więcej zastosowań w naszym codziennym życiu. Powszechnie używane są w instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacjach czy samochodach. Podstawowy wymiennik ciepła składa się z kompletu płyt ustawionych w szeregu za sobą, ściśniętych pomiędzy płytą stałą i dociskową za pomocą śrub. Każda płyta jest wyposażona w uszczelkę. W taki sposób wytworzony zostaje układ oddzielonych kanalików dla przepływu pierwotnego i wtórnego medium. Płyty oblicza się tak, aby w płynącym medium dochodziło do intensywnej turbulencji, przez co podwyższa się wymianę ciepła.Gekon Mini to uniwersalna szlifierka taśmowa z szeroką skala możliwości. Podstawą jest napędowa jednostka - specjalny 2 obrotowy silnik elektryczny o mocy 1,7 kW na konsoli w betonowej podstawie. Obwodowa szybkość to 30 i 15 m/s. Możliwość wybrania osadzanego adaptera szlifującego - tarcza szlifierska (szlifowanie wierteł), podstawowa taśma (szlifowanie na kontaktowym kole o średnicy 200 mm i równa płaszczyzna), wolny pas ( szlifowanie na kontaktowym kole, równa powierzchnia i wolnej części między dwoma wałkami o średnicy 60 mm) lub triangl (identyczny jak GEKON mikro) Szlifierka wygodna dla ślusarni , działów mechanicznych oraz mniejszych odlewni.

Maszyna do rozcinania kabli BOBR


      Wiele film zajmujących się recyklingiem pozyskuje metale kolorowe z kabli poprzez ich opalenie. Praktyka taka często sprowadza się do wrzucenia kabli do beczki, polania ich benzyną lub rozpuszczalnikiem i podpalenia. Mało kto zwraca uwagę na fakt, iż w ten sposób zatruwane jest środowisko naturalne. Priorytetem jest osiągnięcie zysku. Szacuje się, że w przeciętnym gospodarstwie domowym zastosowanych jest około 150 kg kabli i przewodów. Do tego dochodzą samochody osobowe, w których występuje kolejnych kilkadziesiąt kilogramów.

      W kablach i przewodach wykorzystane są metale kolorowe, które mogą zostać odzyskane i ponownie przetworzone. Zarówno aluminium, jak i miedź w naturze występują jako zasoby nie odnawialne, ich szerokie zastosowanie w procesach produkcyjnych powoduje iż są one materiałami strategicznymi. Ich wydobycie z rud i przetworzenie jest bardzo pracochłonne. Dla przykładu uzyskanie tony miedzi wymaga przetworzenia ponad 1000 ton skały. Choćby dlatego warto pomyśleć o recyklingu kabli. Z pomocą przychodzą nam konstruktorzy, którzy opracowują nowoczesne maszyny do złomu takie jak : aligatorowe nożyce do złomu Kajman czy odizolowywacz kabli Bobr, maszyna. Urządzenie BOBR przeznaczone jest do: odizolowania kabli elektrycznych, zdjęcia opony i izolacji z żył kabli drutowych o średnicy do 12 cm. Maszyna umożliwia rozdzielenie drutu stalowego nośnego z oplotu aluminiowego, skórowanie kabli w oplocie ołowianym, pancerzu miedzianym, serpentynie i innych. W dodatku maszyna ta jest w pełni ekologiczna, jej praca nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Po usunięciu izolacji z kabli uzyskujemy czysty metal i tworzywo. Oba te materiały mogą zostać odsprzedane do punktu skupu złomu lub przetworzone na dalsze produkty finalne.
Hydrauliczne aligatorowe nożyce Kajman służą do cięcia złomu stalowego i kolorowego. Produkty są podzielone na trzy grupy. Nożyce tej samej grupy mają jednakową wydajność a różnią się jedynie długością noża tnącego. Ciężka grupa maszyn dodatkowo łamie również szyny kolejowe.

Szlifierka taśmowa Gekon Maxi


Największa i najmocniejsza z oferty szlifierek taśmowych. W podstawowym wyposażeniu można szlifować na kontaktowym kole lub na równej powierzchni z grafitowej warstwie. Czterometrowy pas dobrze się chłodzi nawet przy intensywnym szlifowaniu stali stopowej a wymiana pasa jest szybka i łatwa. Do szlifowania metali kolorowych, tworzyw, drewna i dla drobniejszych prac jest do dyspozycji szlifierka 2 obrotowa szybkość 32 i 16 m/s. Na miejsce kontaktowego koła można zastosować 2 rolki i szlifować kształty na rolce o średnicy 80 mm lub na wolnej części taśmy pomiędzy rolkami. Można też dokupić agregat do automatycznego szlifowania zaokrągleń i rurek.Szlifierka taśmowa do metali GEKON MicroMały, lekki i sprawny wydajny pomocnik pracy. Oparty o 2 obrotowy silnik dla 30 i 15 m/s. Zaletą jest łatwa wymiana taśmy i łatwa wymiana walców do szlifowania .Podstawowa wersja z dwurolką, listwą oporową dla wolnej części i podpórką. Dwurolkę można wyposażyć kontaktową tarczą 200 mm lub trzymakiem na rolkę małych średnic aż 18 mm . Idealna szlifierka do drobnego szlifowania kształtów oraz małych odlewów lub gradowania.