Wybrane maszyny: Pogłębiarka czerpakowa | Pogłębiarka chwytakowa | Pogłębiarka ssąca

Refulery

Nowoczesne technologie do wydobycia i przetwarzania kruszyw

Prezentacja

Pogłębiarki czerpakowe do wydobywania naturalnych piasków żwirowych z wody. Wydobyty materiał po wysypaniu z czerpaków przez zsypy, jest transportowany krótkim przenośnikiem taśmowym na barkę lub na taśmociąg ułożony na pływakowej trasie do transportu na brzeg.

Wybrana maszyna »

Maszyny do wydobycia piasku i żwiru

Pogłębiarki, odwadniacze, przesiewacze na mokro

POGŁĘBIARKI CHWYTAKOWE

[Refulery, refuler, pogłębiarki, pogłębiarka, pogłębiarka czerpakowa, pogłębiarka chwytakowa, odwadniacze, przesiewacze na mokro
]


Przeznaczenie i opis urządzenia:

Koparka chwytakowa jest postępowym urządzeniem wydobywczym umożliwiającym wydobycie piasku z głębokości, na których nie można już użyć innych urządzeń (pogłębiarki czerpakowe itp.). Duża pojemność chwytaka zapewnia wysoką wydajność również przy wydobyciu z dużych głębokości. Zastosowanie automatycznego sterowania wszystkich czynności wydobywczych zapewnia maksymalną efektywność eksploatacji.

Pogłębiarki, refulery, pogłębiarka czerpakowaOznaczenie Typ   DB 20 DB 30 DB 40 DB 60 DB 80
max. głębokość wydobycia m 40 45 50 50 50
Objętość chwytaka m3 2 3 4 6 8
Teoretyczna wydajność t/h 50-100 80-150 150-250 250-350 470-550
Moc pogłębiarki kW 160-200 180-220 250-340 380-450 470-550


Pogłębiarka chwytakowa

Przeznaczenie: Pogłębiarka chwytakowa jest przeznaczona do wydobycia ziemi, zwłaszcza piasków żwirowych z wody, przede wszystkim z dużych głębokości.

Opis urządzenia:

Kadłub pontonowy pogłębiarki tworzą dwa równoległe pontony (typ katamaranu), połączone poprzeczną konstrukcją mostową. Na tej konstrukcji umieszczone jest na szynach właściwe urządzenie wydobywcze, które składa się z chwytaka, nawijaka linowego do podnoszenia i opuszczania chwytaka oraz jego zamykania i otwierania. Urządzenie jezdne umożliwia przemieszczanie zespołu chwytaka nad miejsce wydobycia a pełnego chwytaka na odchylany ruszt nad lejem zsypowym, gdzie separuje się duże bryły. Z leja zsypowego materiał jest wywożony do przesiewacza odwadniającego i na taśmociąg lub do barki. Na konstrukcji mostowej jest też umieszczona kabina sterownicza pogłębiarki. Wyposażenie dodatkowe pogłębiarki tworzą wiertła pozycyjne do stabilizacji pozycji, wiertła manipulacyjne do posuwu przystawionych barek samowyładowczych, kabina i stacja transformatorowa, kabina warsztatu itp.

Pogłębiarka chwytakowa